Др Верица Крстић Међо (Зрењанин) је доценткиња на Архитектонском факултету Универзитета у Београду, Департман за архитектуру. Њен научно-истраживачки рад позициониран је у областима архитектонске теорије, методологије пројектовања и архитектонске поетике са посебним интересовањем за теоријска одређења појма архитектонског амбијента. Теоријски рад је усмерен на област трансдисциплинарног истраживања савремених дизајнерских пракси и њихових феноменолошких интерпретација у простору свакодневног живота. Њени писани радови баве се могућим одређењима појма архитектонског амбијента и његовом теоријском поставком кроз проучавање свакодневног простора на примерима стамбене архитектуре. Претходно раду на факултету, радила је као истраживач на Институту за урбанизам и архитектуру Републике Србије и као урбаниста у Југословенском институту за урбанизам и становање, ЈУГИНУС АД, у Београду. Активно учествује на националним и међународним научно–истраживачким пројектима. У току научно–истраживачког рада на пројектима учесник је многобројних научних конференција и стручних изложби у земљи и иностранству, аутор је поглавља у великом броју монографских публикација и тематских зборника.Поред научног и педагошког рада бави се стручним радом у области архитектонско– урбанистичког пројектовања. Од 2010. године ради као архитекта у атељеу професора Василија Милуновића. Иза себе има више изведених пројеката, као и награда на архитектонско-урбанистичким конкурсима.
Dr Verica Krstić Međo is working on a new 3/year project Introducing User-driven design and agile development skills in the case of sustainable service housing for elderly (sUser) with partner Universities from Finland, Austria and the Netherlands.
Др Мариа Силађи (Сента), основну школу је завршила у Новој Црњи, а гимназију у Зрењанину. Студије архитектуре уписала је 2004. године на Факултету техничких наука Универзитета у Новом Саду, а завршила је 2009. године са просечном оценом 9,00. “Археолошки парк Арача“ тема је рада са којим је дипломирала на предмету Градитељско наслеђе, обнова и заштита, под менторством проф. др Нађе Куртовић-Фолић. Докторске студије уписала је 2009. године на истом факултету, а докторску дисертацију је одбранила у 2015. години под насловом „Трансформација јавних простора банатских села у Војводини од XVIII до XXI века“. Од 2010. до 2014. године је била стипендиста Министарства просвете, науке и технолошког развоја, учествује у настави на Департману за архитектуру и урбанизам ФТН-а као демонстратор на предметима из уже научне области Историја, наслеђе, заштита. Специјалистичке студије, из области заштите градитељског наслеђа уписала је 2010. године на Департману за историју архитектуре и заштиту градитељског наслеђа Техничког универзитета у Будимпешти, а завршила је 2012. године. Тема специјалистичког рада је била „Анализа архитектонских вредности Нове Црње“. Од јуна 2014. године је запослена на Факултету техничких наука као истаживач на пројекту Оптимизација архитектонског и урбанистичког планирања и пројектовања у функцији одрживог развоја Србије. Бави се истраживањем народне, сеоске архитектуре и руризма Баната. Члан је међународне организације ICOMOS,, Друштва конзерватора Србије и Друштва архитеката Новог Сада. Ауторка је и коауторка једне монографије, монографске студије, једне изложбе, више научних и стручних радова на тему сеоске архитектуре и руризма, објављених у стручним часописима или презентованих на међународним, регионалним и домаћим конференцијама. Говори мађарски, српски, немачки и енглески језик.
Заједно са др Аницом Драганић, др Мариа Силађи води Удружење CULTstore које има за циљ унапређење и промоцију градитељског наслеђа. Сазнајте више о њиховом раду на вебпорталу Удружења.
Др Бранислав Анотнић (Сремска Митровица) је асистент на Архитектонском факултету Универзитета у Београду, где је дипломирао (2008) и докторирао (2018). Пре асистентског звања радио је на факултету као истраживач (2012-17). Стручно ангажовање је везано за поље урбанизма, са нагласком на урбанистичко планирање, урбанистичку димензију становања и развој малих и средњих градова. Као сарадник Истраживачко-пословног центра Архитектонског факултета учествовао је у изради великог броја докумената у области урбанистичког (24) и просторног планирања (9), урбанистичких студија (4), као и урбанистичког (3) и архитектонског пројектовања (2). Учествовао је у уређењу више домаћих и међународних научних и стручних скупова, радионица и стручних изложби. Поред тога, члан је неколико међународних и домаћих струковних удружења у области урбанизма. У научном опусу има 6 чланака у часописима на СЦИ листи и више објављених поглавља у монографијама међународног значаја. Добитник је неколико награда и признања у области урбанизма које је добио као члан тима за израду плана или студија, као и награде за међународни научно-истраживачки пројекат и награде за најбоље објављено поглавље у монографији за годишњи опус реномиране издавачке куће.
Др Братнислав Антонић је у организационом одбору конференције Places and Technologies која ће се од 19. до 21. октобра одржати у Београду, на Архитектонском факултету. Више о конференцији на вебпорталу.
ЛИЦЕНЦИРАНО © 2023 Друштво архитеката војводине